Jeśli myślisz, że Twoja strona internetowa jest idealna i nie wymaga ciągłych zmian – jesteś w wielkim błędzie! Proces tworzenia stron to nieustanne modyfikacje, administracja oraz współpraca z wykonawcami. Serwis Comtegra.pl to przykład jak responsywna, nowoczesna i bezpieczna strona może wpływać na całość pozytywnego funkcjonowania firmy. W tym przypadku wyjściem z zastanej, krytycznej sytuacji okazała się głównie dobra komunikacja. W jaki sposób pracujemy z klientami? Jak Lemonova stworzyła nowy serwis internetowy dla Comtegra S.A. i co zyskała firma, zatrudniając nas do tego? Wyjaśniamy.

Comtegra.pl – przykład dobrej strony stworzony przez Lemonovą

Warszawska firma Comtegra S.A. to znany integrator systemów informatycznych, powstały już w 1999 roku. Przez wiele lat kiedyś dostarczała sprzęt do budowy infrastruktury storage. Dalszy rozwój pozwolił jednak na specjalizacje w Data Protection & Business Continuity, Data Management, Data Security czy Virtualization. Przedsiębiorstwo to dostarcza też usługi w modelu Cloud. Dziś to już bardzo stabilna firma, która zatrudnia ponad 100 specjalistów i posiada ponad 200 certyfikatów technologicznych, niektóre są nawet unikalne w skali Polski jak np. Symantec Knights czy Oracle Master.

Comtegra to wiodący partner wdrożeniowy: Cisco (obszar datacenter), CommVault (Market Builder), Dell EMC (poziom Titanium), NetApp (Platinum), Symantec (Platinum), Veritas (Platinum), VMware (Premier). Firma jest także certyfikowanym ośrodkiem serwisowym NetApp i Quantum (Authorized Partner). Ostatnimi laty może również poszczycić się kompleksową obsługą DR i DRC dla Ministerstwa Finansów RP. Jak widać po tych przykładać rynek IT dla Comtegra nie ma tajemnic – z takimi partnerami warto i trzeba współpracować! My lubimy wyzwania, dlatego zaprojektujemy każdą stronę i serwis, który spełni nawet najwyższe wymagania klienta.

Comtegra – dlaczego nam zaufali?

W przypadku naszych projektów, szczegółowo dopracowujemy je zawsze pod względem wyświetlania na dowolnych urządzeniach: stacjonarnych i mobilnych. Responsywne strony internetowe to dziś konieczność – znamy dobrze to zagadnienie. Poza tym staramy się projektować odpowiednio strukturę serwisu, aby była przejrzysta i interesująca, a użytkownicy doznawali pozytywnych uczuć, korzystając z niej. Wiemy, że nasz partner Comtegra to wymagający podmiot z wieloletnim stażem – musieliśmy wykazać się na 100%.

Wybór wykonawcy strony musi być przemyślany, jest przecież wiele firm, które to robi – niestety wiele z nich nie dba o należyte ich utrzymanie. Wtedy kontakt z takim podwykonawcą staje się niemal niemożliwy, a jakiekolwiek wprowadzenie zmian jest praktycznie niewykonalne. Bez należytej współpracy i poznania swoich wymagań trudno jest zbudować skuteczny serwis internetowy, który będzie satysfakcjonująco działał u klienta. My to rozumiemy: analizujemy, budujemy i wdrażamy!

Sytuacja w firmie Comtegra zaangażowaniem Lemonovej

W przypadku Comtegra S.A. zostaliśmy postawieni przed problemem przejęcia pracy po starym zleceniobiorcy, dlatego od razu Lemonova przystąpiła do audytu w celu znalezienia wszystkich podstawowych błędów oraz problemów. Przygotowując pakiet naprawczy, zebraliśmy kluczowe informacje od działu marketingu oraz IT. Jak najwięcej rozmawialiśmy i dostawaliśmy coraz większą porcję informacji na ten temat.  Dzięki przemyślanemu podejściu ustaliliśmy priorytety pracy web developingu.

Stara strona była niedopracowana i aż uderzająca w oczy błędami: kafelki nachodziły na siebie, a podstrony miały tendencję zachodzić na siebie. Nim przystąpiliśmy do prac otrzymaliśmy od Comtegra S.A. wszystkie wytyczne jakie elementy dawnej witryny zachować, a jakie zmienić. Oczywiście nie zabrakło również dokumentu ze specyfikacją strony z dokładnym opisem. Klient dostarczył nam również bez problemów wszystkie niezbędne treści i zdjęcia.

Jak pracowaliśmy nad serwisem Comtegra?

Jako poważna firma obsługująca poważną firmę jeszcze w pierwszym etapie pracy przenieśliśmy całą stronę internetową Comtegra na nasz hosting. Usługi hostingowe to jedna z naszych specjalności, dlatego nie wahaliśmy się tego zrobić. Dzięki temu uniknęliśmy pośredników oraz przejęliśmy całkowitą kontrolę nad witryną comtegra.pl. Kolejno poprawiliśmy wszystkie krytyczne błędy naszych poprzedników. A takich z żalem musimy stwierdzić – była cała masa. W kolejnych krokach po ustaleniu wspólnie z klientem, w jaką stronę mamy iść i na czym zależy firmie – wskazaliśmy kierunek rozwoju.

Nasza praca polegała w tym momencie głównie na podniesieniu wersji WordPressa i uruchomieniu Google Analytics. Dzięki tym krokom całkowicie odzyskaliśmy wspólnie z Comtegra S.A. kontrolę nad administrowaniem stroną. Jako solidny i odpowiedzialny podwykonawca zajęliśmy się również pozycjonowaniem strony. Teraz możliwa jest już integracja WordPressa z systemami klasy ERP! Nasz klient może swobodnie zarządzać swoją treścią, zaś w razie potrzeby ma zagwarantowane wsparcie w jego obsłudze. Czyż to nie sukces? Chyba każde przedsiębiorstwo do tego dąży, prawda? Oprócz tego w każdym momencie jesteśmy w stanie podnieść wszystko jeszcze bardziej do nowszej wersji, która będzie spełniać obowiązujące wymogi i standardy.

Lemonova – spełniamy oczekiwania klientów i odbiorców stron

Wsparcie, które otrzymała Comtegra S.A. procentuje na lata, jesteśmy w znakomitych kontaktach, a firma jest zadowolona z naszej pracy. Osiągnęliśmy wspólnie to, co jest celem nadrzędnym w takich projektach: „kontrolę i bezpieczeństwo”, a także wzajemny szacunek i zaufanie. Dlatego jeśli potrzebujesz strony – daj nam znać! Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę. Nasza konsultacja jest bezpłatna: kontakt@lemonova.pl