Śpieszymy donieść, iż nasz rozwój jest ostatnio bardzo dynamiczny. Pomimo pandemii i niepewnej sytuacji na rynkach zagranicznych, nie zwalniamy tempa i z impetem nadal działamy „za oceanem”. Dziś cieszymy się, że z sukcesem wykonaliśmy stronę dla naszego partnera amerykańskiego Luminous Thread. Jak powstała strona dla tej firmy? Dlaczego akurat Lemonova podjęła się tego zadania?

Q&A – Luminous Thread

Partner na początku zagadkowy już po niedługim czasie okazał się nadającym na tych samych falach, zmagający się z podobnymi wyzwaniami i pracą w branży. Firma IT z Ameryki dogaduje się z firmą IT z Polski…Brzmi nieco dziwnie? Nieprawda! Okazało się, że jesteśmy równoprawnymi podmiotami, dysponującymi podobną wiedzą, doświadczeniem i zapałem.

Jaka jest historia Luminous Thread i czym się zajmuje? Firma ta pochodzi z Nowego Yorku, nie jest to być może duża korporacja – zatrudnia tylko ponad 20 specjalistów, ale ma już wiele sukcesów. Posiada także 15 letnie doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu technologii, web developmencie czy custom software development. Oprócz tego szczyci się łącznie 200 wykonanymi projektami. Ostatnio znana jest współpraca Luminous Thread z kanadyjskim Bell’em. Dostarczyła ona Bellowi z sukcesem rozwiązanie wspierające współpracę między różnymi firmami.

Luminous Thread jako partner Bell’a

Podkreślmy to jeszcze raz: nasz klient to również partner kanadyjskiego giganta Bell’a. Dał dowody na to, że jest znakomitym specjalistom od Custom Software Development. Zbudował on dla nich dedykowaną platformę e-commerce, aby umożliwić pracownikom firmy Bell składanie zamówień poprzez wybieranie pożądanych szablonów wizytówek i dostosowanie ich do zamówienia. Bell szukał rozwiązania do zarządzania procesem produkcji materiałów stacjonarnych – oprócz wizytówek również kopert czy formularzy dla całej organizacji. I znalazł!

Pomimo wysokich wymagań i skomplikowania udało się to poprawnie wykonać. W miarę wprowadzania danych przez użytkownika system na bieżąco prezentuje podgląd generowanej wizytówki. Dane wejściowe są oparte na szablonach dostarczonych w Adobe InDesign (format IDML). Gdy użytkownik zakończy proces realizacji transakcji, zamówienie jest automatycznie wysyłane do Resource Integrated w celu zatwierdzenia. Luminous Thread wdrożył platformę e-commerce zintegrowaną z formatem ERP Ivalua (system ERP używany przez Bell’a) i Adobe InDesign i spełnił wszystkie kluczowe wymagania: bezpieczeństwo oraz dobrze zaprojektowany interfejs przyjazny dla klienta.

Wielkim wyzwaniem dla firmy był fakt, że musiała również spełnić wymagania RI w zakresie formatu produktu i Adobe InDesign (format IDML) – pozwalając na łączenie danych w Adobe Indesign, a tym samym uproszczenie procesu produkcyjnego. Ponadto wdrożono mechanizm automatycznego jednoczesnego ładowania wielu szablonów produktów. W tym przypadku Lemonova musi się pochwalić: to my pomagaliśmy to wdrożyć: współpraca na linii Luminous Thread – Lemonova-Bell to była niesamowita przygoda i wyzwanie. Daliśmy wspólnie radę!

Projekt strony dla Luminous Thread – kilka faktów

Przy okazji naszej aktywności pozyskaliśmy Luminous Thread jako zleceniodawcę wykonania ich witryny. Jako znawca developmentu i product designu klient zaufał nam i nie mieliśmy tutaj rozbudowanych oczekiwań, podyktowanych wymagań czy narzuconych wzorców. Klient zwyczajnie zlecił zbudowanie prostej strony stawiającej na kontakt telefoniczny z klientem. Kiedyś już próbowaliśmy się do tego zabrać i powstał bardzo prosty szablon, ale w końcu zaczęliśmy pracę kompletnie od zera poza logo i nazwą. Dzięki świeżemu spojrzeniu i dobremu nastawieniu Lemonova zrobiła wszystko, żeby zadowolić oczekiwania klienta!

Nasz grafik staje na wysokości zadania

W konsekwencji graficznie powstały 2 propozycje skrajnie odmienne od siebie, ostatecznie z klientem udało nam się osiągnąć zamierzony cel. Wybrał on interesujący go wariant. Prosty, nowoczesny i responsywny, zwracający uwagę, odpowiednio skomponowany kolorystycznie oraz logicznie poukładany. Strona nie jest przesadnie rozbudowana i opakowana nadmiarowym kontentem, ma za to jasny, kompaktowy i klarowny przekaz oraz co ważne: jest atrakcyjna dla klienta jak i odbiorcy.

Etapy pracy nad witryną Luminous Thread

Na etapie prac projektowych współpraca układała się niebywale gładko i szybko. Klientowi zależało na czasie, a jednocześnie wysokiej jakości wykonania strony. Jak najbardziej odpowiedzieliśmy na te potrzeby. Sukces zależał zatem od skoncentrowanym na kliencie podejściu zapewniającym pomoc w osiągnięciu celu biznesowego. Stworzyliśmy w ten sposób rozwiązanie szyte na miarę, jako produkt zyskujący akceptację, podążający na współczesnymi trendami w web developingu.

Reasumując wiele zależało tutaj od precyzyjnej komunikacji. Język angielski nie stanowił na szczęście dla nas bariery, dokładnie rozumieliśmy się nawzajem. Bez tego nie odnieślibyśmy tego sukcesu. Dlatego zaczęliśmy od samego początku od konkretnych rozmów. Ważne dla nas było czego nasi partnerzy z Luminous Thread oczekują, następnie powstały szablony, dopiero potem kontaktowaliśmy się z klientem na bieżąco, poprawiając szablon i uzupełniając go kolejnymi treściami. W rezultacie powstało 5 podstron nastawionych na szybki kontakt i znalezienie danych kontaktowych. Cała strona https://luminousthread.co dzięki temu jest w pełni gotowa, funkcjonalna, przejrzysta i z sukcesami funkcjonująca w sieci.