Pozycjonowanie i Optymalizacja

Projektujemy kampanie pozycjonowania strony w oparciu o wnikliwą analizę treści i słów kluczowych dla Twojego biznesu. Realizujemy kampanie wielobranżowe i multiproduktowe.

O sukcesie strony internetowej, aplikacji web czy sklepu internetowego decyduje wiele czynników. Jednym z tych najważniejszych, oprócz obsługi klienta, gamy produktów i sprawności działania jest dotarcie do klienta. Prowadząc biznes w Internecie praktycznie nie możemy obyć się bez dobrej pozycji w wyszukiwarkach.

Jak budować dobrą pozycję? Składa się na to wiele elementów. Szereg współczynników decyduje o tym, kogo wyszukiwarka uzna za "lepszego", a kogo "wyrzuci" na dalekie strony. Od wielu lat algorytmy wyszukiwarek są udoskonalane tak, aby wychwytywać "perełki", a negować tych, którzy próbują oszukać wyniki poprzez np. nieczyste zagrania.

Co decyduje o wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania?

Generalnie rzecz biorąc wyszukiwarki same w sobie nie decydują o tym, na której pozycji znajduje się Twoja strona w wynikach dla konkretnego hasła. To algorytmy interpretujące działania botów wskazują, jaki "autorytet" dla wyszukiwanego hasła ma Twoja strona lub sklep.

Bot wyszukiwarki, który co jakiś czas odwiedza Twoją stronę by ją zaindeksować przesyła dane do algorytmów, które analizą adres pod kątem takich parametrów jak treść, słowa kluczowe, obrazki, skład strony i poprawność odnośników. To oczywiście tylko niektóre wskaźniki, a na całość składa się obraz kilkuset lub nawet kilku tysięcy parametrów.

Search Engine Google

Jak sprawić, by strona była oceniana jako wartościowa?

O tym, czy strona jest wartościowa dla wyszukiwarki decyduje wiele czynników, ale na większość z nich masz wpływ. Agencje SEO, czy agencje interaktywne zajmują się odpowiednim przygotowaniem strony do pozycjonowania poprzez optymalizację.

Proces optymalizacji to dostosowanie strony klienta w taki sposób, by bot odwiedzający stronę zakwalifikował ją jako wartościową. W wielkim skrócie polega on na dostosowaniu treści, poprawieniu układu elementów, dodaniu meta tagów i uzupełnieniu danych.

 

Dowiedz się więcej na temat naszych usług pozycjonowania

 

Z tego względu trudno jest często zajmować się tym procesem firmom, które posiadają stronę. Warto jest zlecić to zadanie wyspecjalizowanej agencji, która w odpowiedni sposób "zaopiekuje się" stroną pod względem optymalizacji. Wychodząc z doświadczenia w pozycjonowaniu, specjaliści dostosują stronę w taki sposób, by przedstawiała ona realną wartość dla wyszukiwarek względem słów kluczowych.

Co więcej, o wartości strony decyduje także ilość linków odsyłających do strony. Im bardziej wartościowe linki odsyłają do naszego adresu, tym nasza strona zyskuje na ważności w wynikach.

Jak wygląda proces optymalizacji i pozycjonowania strony?

Optymalizacja strony dla wyszukiwarek to długotrwały proces, który opiera się o narzędzia analityczne. Nie jest możliwe trwałe wywindowanie strony na wysokie pozycje bez kluczowej dla procesu analizy słów kluczowych i ich zastosowania dla danej branży. Proces ten przedstawia się następująco:

  • Analiza słów kluczowych dla danej strony
  • Przygotowanie strategii pozycjonowania
  • Optymalizacja strony
  • Budowanie linków odsyłających z serwisów partnerskich, for, blogów, mediów społecznościowych tip.
  • Optymalizacja wyników względem zmian w wyszukiwaniu

 

Zaplanuj z nami swoją strategię pozycjonowania.