Projekt LemoEdu 2017-2018

Marketing, reklama, media społecznościowe, umiejętności miękkie i techniczne – ta tematyka przeważa w programie edukacyjnym LemoEdu i została przygotowana tak, by ułatwić zdobycie pracy lub podjęcie praktyk.

Program opisuje zadania i cele firmy Lemonova o charakterze edukacyjno-rekrutacyjnym. W skład projektu wchodzą 4 osie programowe, które wyznaczają główne kierunki rozwoju działań:

Oś szkoleń otwartych – cykliczne, bezpłatne spotkania ze studentami na Uniwersytecie Zielonogórskim z umiejętności miękkich i twardych, jak np. copywriting, komunikacja biznesowa, pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie bloga w Internecie, czy raportowanie statystyk ruchu www.

Oś warsztatów dla młodzieży – cykliczne spotkania z młodzieżą mające za zadanie wesprzeć młodzież w pracy w Internecie, jak np. poprzez zakładanie bloga, prowadzenie strony internetowej, sprzedaż w sklepie internetowym, prowadzenie profili social media czy zarządzanie kampanią reklamową.

Oś internetowa – otwarcie i prowadzenie platformy e-elearningowej (styczeń 2018)

Oś kanału YouTube – kampania edukacyjna oparta o kanał YouTubeWskazane kierunki działań pozwalają w łatwy sposób poszerzać u uczestników programu wiedzę z podanego zakresu. Każde kolejne spotkanie to wyższy stopień trudności.

Głównym celem programu szkoleń jest stworzenie możliwości współpracy z inicjatywami firmy Lemonova, jak np. zarządzanie kanałami marketingowymi, prowadzenie kampanii reklamowych, pozycjonowanie stron internetowych dla samej firmy, i/lub jej klientów.Program ułatwia dotarcie do nowoczesnych technologii oraz wiedzy, a tym samym sprawdzenie się w różnych programach i zadaniach.

Realizacja programu ma stworzyć szanse rekrutacyjne dla uczestników, oraz umożliwić im bezkosztowe kształcenie się w dziedzinie Internetu. Spotkania mają za zadanie przybliżyć tematykę pracy w Internecie, oraz pracy z klientem. Pozwalają zajrzeć w głąb nowoczesnej metodologii w branży IT i branżach pokrewnych.

Mamy nadzieję, iż program ułatwi start w życiu zawodowym i przybliży tematykę nowych technologii i umiejętności biznesowych do użycia w pracy i życiu osobistym.

Życzymy wielkich wyzwań i sukcesów!

Zespół LemoEdu